ArcGIS Online 2018 decembra atjauninājums

2018. gada 7. decembris

Decembra ArcGIS Online atjauninājums nodrošina uzlabojumus lietotņu darbībā, jaunu lietotāju licencēšanas veidu, ērtāku lietotāju administrēšanu, papildu iespējas datu vizualizēšanā, tostarp jaunas iespējas attēlošanā 3D.

Lietotāju veidi

Lietotāju līmeņu aizstāšana ar lietotāju veidiem ļauj pielāgot ArcGIS Online iespējas un lietotnes organizācijas ietvaros.

Iespēja izvēlēties starp 2 līmeņu Nosauktajiem lietotājiem tiek aizstāta ar 5 Lietotāju veidiem (Viewer (līdzšinējais 1. līmeņa Nosauktais lietotājs), Editor, Field Worker, Creator (līdzšinējais 2. līmeņa Nosauktais lietotājs), GIS Professional)- ļaujot organizācijas administratoram plašākas iespējas piešķirt darbinieku pienākumu veikšanai nepieciešamās privilēģijas un lietotnes.

 20181210033626-43943.jpg

Licencēšanas pārmaiņu rezultātā 1. un 2. Līmeņa nosaukto lietotāju privilēģijas saglabājas- mainās nosaukumi- līdzšinējais 1.līmeņa nosauktais lietotājs kļūst par lietotāja veidu Viewer, savukārt 2.līmeņa nosauktais lietotājs- par Creator.

Plašāka informācija par lietotāju veidiem Envirotech mājaslapā, ArcGIS Blog un video.

 

Living Atlas

Living Atlas of the World ir lielākais ģeogrāfiskās informācijas krātuve, kurā karšu, lietotņu un datu slāņu formā atrodama informācija no visas pasaules.

Jaunā rastra funkcija Dark Multi-Directional Hillshade (beta) var tikt izmantota kopā ar slāni World Terrain, uz tumši pelēkas ēnotas pamatnes attēlojot kartes saturu un atzīmes košos toņos, ļaujot veidot vizuāli izteiksmīgas kartes un ļaujot īpaši izcelt to saturu. Plašāka informācija pieejama šeit.

 20181210033650-75783.jpg

 

Papildinot informāciju par vēsturiski vienu no vismazāk kartētajiem reģioniem pasaulē- Zemes poliem, Living Atlas datiem pievienots Antarktīdas augstuma modelis ar precizitāti līdz 8 m. Reference Elevation Model of Antarctica (REMA) ir jauninājums Esri polāro augstumu datu servisiem, ļaujot daudz detalizētāk aplūkot kontinentu.

 20181210033712-55896.jpg

 

Tāpat papildināts Arctic DEM, iekļaujot visa reģiona austuma datus ar 2 m precizitāti. Plašāka informācija par abiem augstuma modeļiem lasāma šeit.

Jauna okeānu vektoru pamatkarte- Ocean Basemap pieejama beta versijā.

WayBack imagery arhīvs papildināts ar papildu attēlu slāņiem un nu ir publiski pieejams ikvienam.

20181210033732-46920.jpg

 

Plašāka informācija par jaunumiem Living Atlas of the World- lasāms šeit.

 

Apmācības un izglītība

Tīmekļa vietnē Learning ArcGIS apkopoti apmācību materiāli par ArcGIS platformas produktiem, izmantojot uz problēmrisināšanu balstītus uzdevumus un praktiskus ĢIS pielietojumus. Materiāli ir daudzpusīgi- tie noderēs gan ĢIS jomas iesācējiem, gan profesionāļiem. Jaunākās pievienotās stundas ietver reālās dzīves situācijas, piemēram, laikapstākļu prognozēšanu, izmantojot reāllaika datus un ekonomikas izaugsmes vizualizācijas, izmantojot 3D.

Tagad mācību stundas pievienotas ArcGIS Online kā vienības, ļaujot Jums tās ērti koplietot ar savas organizācijas dalībniekiem.

Jaunajā resursā Teach with GIS apkopoti materiāli skolotājiem 1.-12.klases mācību stundu daudzveidošanai, izmantojot ĢIS.

 20181210033926-62770.jpg

 

ArcGIS Companion

Lietotne ArcGIS Companion ļauj ērti piekļūt Jūsu organizācijai no mobilajām ierīcēm gan ar iOS, gan Andrioid operētājsistēmām. Uzlabojumi lietotnē iekļauj gan grupu meklēšanu organizācijā/ārpus tās, grupas detaļu rediģēšanu, filtrēšanas opcijas izmantošanu saturam, kā arī iespējas administratoram pārvaldīt lietotāju veidus.

20181210033835-56977.jpg

 

Insights for ArcGIS

Insights for ArcGIS decembra atjauninājumā uzlabota programmatūras veiktspēja. Tāpat izveidoti 3 materiāli, lai palīdzētu uzsākt darbu ar Insights for ArcGIS- pirmās darbgrāmatas izveidošana, telpiskās problēmas risinājums, analīzes koplietošana. Plašāka informācija pieejama šeit

 

Kartēšana un vizualizācija

Analīzes rīku sadaļā “Lietot tuvumu” (Use Proximity) esošās analīzes funkcijas tagad ļauj izmantot punktveida, līnijveida un laukumveida barjeru slāņus.

20181210033957-95903.jpg

Esri samazinājis servisa kredītu patēriņu par vienkāršu maršrutu veidošanu līdz 0.005 kredītiem par maršrutu.

 

3D ĢIS

Scēnas skatītājs ļauj veidot, attēlot un koplietot 3D scēnas.

Rīks Sadalīt sektoros (Slice) ļauj attēlot, piemēram ēkās vai pazemē esošus objektus. Tagad ar Scēnu skatītāju iespējams pievienot tūkstošiem līniju un laukumu, ļaujot vizualizēt lielas datu kopas. Tāpat veikti ievērojami uzlabojumi punktveida slāņu attēlošanā ar 3D simboliem, ļaujot attēlot lielu skaitu elementu, saglabājot augstu veiktspēju. Scēnu un objektu slāņiem filtrēšana ļauj atlasīt datus pēc to veidiem, tostarp arī punktu mākoņus.

20181210042027-30603.jpg


Datu pārvaldība

Trīs jaunas elemetu slāņu veidnes (Forest Activity Tracking, Member Properties, Vineyard Management) palīdz datu ievākšanas un pārvaldībā.


Administrēšana

Darbplūsma jaunu dalībnieku pievienošanai organizācijai tagad iekļauj nepieciešamās darbības, lai piešķirtu papildinājumlicences un papildu uzstādījumus. Lai pārvaldītu organizāciju un tās dalībniekus, tagad iespējams skatīt un izvēlēties vairākus dalībniekus vienlaicīgi.


Konfigurējamās lietotnes

Konfigurējamās lietotnes izmanto viegli konfigurējamas veidnes, kam nav nepieciešama programmēšana.

Jaunā lietotne Compare ļauj vienu blakus otrai salīdzināt divas kartes vai scēnas, pārredzot teritoriju gan 2D, gan 3D plaknē.

Jaunā lietotne Layer Showcase palīdz apkopot Jūsu saturu gan 2D, gan 3D, kas ir koplietots ar grupu, lai pārvaldītu grupas kartogrāfisko saturu.

20181210042044-83550.jpg

Web AppBuilder Datu pārvaldība

Web AppBuilder ļauj vienkārši izveidot pielāgotas lietotnes bez programmēšanas.

Web AppBuilder for ArcGIS ļauj izveidot HTML/JavaScript lietotnes, kas darbojas uz jebkuras mobilās ierīces, izvēloties un izmantojot kādus no lietošanai gatavajiem logrīkiem. Ar decembra atjauninājumu logrīku klāstam pievienoti divi jauni logrīki, kā arī veikti uzlabojumi esošajos. Par tiem plašāka informācija lasāma šeit.

 

AppStudio for ArcGIS

AppStudio for ArcGIS ļauj transformēt kartes mobilajās lietotnēs, ko var izmantot Android, iOS, Mac OS X un Linux operētājsistēmās un tās vēlāk publicēt populārākajos lietotņu veikalos.  Decembra atjauninājumā uzlabotas dažādas AppStudio for ArcGIS funkcionalitātes, tostarp e-pastu veidošana, paziņojumu un vibrācijas iespējas atbalsts UWP lietotnēm. Tagad AppStudio Player atbalsta publisku lietotņu skatīšanu un lejupielādi, pat neizmantojot pierakstīšanos. Tāpat uzlabotas lietotņu veidnes. Plašāka informācija lasāma šeit.

Operations Dashboard

Operations Dashboard ļauj izmantot kartes kopā ar dažādiem vizuāliem elementiem, piemēram tabulām, lai labāk varētu attēlot procesu, servisu, cilvēku, aktīvu un resursu statusu un veiktspēju reāllaikā. Pēc decembra atjauninājuma, papildinātas konfigurāciju iespējas, izmantojot URL parametrus. Plašāka informācija lasāma šeit.

 20181210034015-13759.jpg

 

Lietotnes darbam lauka apstākļos

Lietotnes darbam lauka apstākļos ļauj uzlabot darba koordinēšanu un efektivitāti lauka darbu apstākļos, izmantojot informāciju par novietojumu.

Collector for ArcGIS ļauj izmantot mobilo ierīci vai planšeti, lai ievāktu informāciju lauka apstākļos, gan esot tiešsaistē, gan bezsaistē.

 20181210034105-28387.jpg

iOS ierīču lietotājiem izlaista jauna Collector for ArcGIS lietotne, kā arī veikti uzlabojumi esošajā lietotnē un tā pārsaukta par Collector Classic.  Plašāka informācija lasāma šeit.

 

ArcGIS Business Analyst Web

ArcGIS Business Analyst Web ir tīmekļa risinājums, kas ļauj veikt plašu demogrāfisko, patēriņa un biznesa datu analīzi un veidot prezentēšanai gatavas atskaites un kartes mārketinga nolūkiem, izmantojot ĢIS tehnoloģijas. Jūs varat veidot savas pielāgotas atskaites vai izmantot kādu no daudzveidīgajām lietošanai gatavajām atskaitēm.

Jaunākais atjauninājums ļauj veikt punktveida blīvuma kartes, izmantot infografiskas veidnes, rediģēt atribūtus, ērtāk organizēt datus kategorijās un citas iespējas. Par tām vairāk lasāms šeit.

 20181210034124-92728.jpg

 

ArcGIS Earth

ArcGIS Earth ļauj Jums izpētīt jebkuru pasaules daļu. ArcGIS Earth 1.8 papildināts ar noderīgiem elementiem un uzlabojumiem, piemēram, grāmatzīmes, jaunus atbalstītus datu veidus, interaktīvu 3D analīzi ar rīkiem, kas atbalsta augstuma profilus, redzamības lauka analīzi, 3D. ArcGIS Earth lejupielādēt var esri.com vai Microsoft Store. Plašāka informācija pieejama šeit.

 20181210034157-30376.jpg

 

ArcGIS Maps for Power BI

ArcGIS Maps for Power BI tagad iekļauj funkciju atrast līdzīgus (find similar), ļaujot noteikt atrašanās vietas, kuru atribūti ir līdzīgi izvēlētajām vietām kartē. Pieejama arī ģeokodēšana ar SLA kodiem. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

ArcGIS Hub

ArcGIS Hub tagad iekļauj funkcionalitāti lejupielādēt un meklēt failu datubāzes, ļaujot ērtāk meklēt un koplietot vairāk datu. Plašāk par jaunumiem lasāms šeit.

20181210034244-17058.jpg

 

 

Python darbplūsmas

ArcGIS API for Python piedāvā vienkāršus un efektīvus rīkus, lai automatizētu darbības ArcGIS organizācijā, kā arī veiktu ĢIS analīzi un telpisko datu vizualizāciju. Jaunajā Python API v1.5.1 iekļauts jauns Survey123 modulis, karšu leģendas un citi uzlabojumi. Plašāka informācija pieejama šeit.

 

Ceram, ka jaunās funkcionalitātes ArcGIS Online būs noderīgas un atvieglos Jūsu ikdienas darbu! Papildu informācija ArcGIS Online dokumentācijas lapā.

Kontakti
Mūkusalas iela 42A, A ieeja
Rīga, LV-1004, Latvija
Tālr.: +371 67215220
Fakss: +371 67215158
Pilna kontaktinformācija

E- pasts:  
info@envirotech.lv
tehniskaisatbalsts@envirotech.lv

Rekvizīti:
SIA ENVIROTECH
Juridiskā adrese: Mūkusalas iela 42A, Rīga, LV-1004
Faktiskā adrese: Mūkusalas iela 42A,      A ieeja, Rīga, LV -1004
Vienotais reģ.nr. 40003427848,
PVN maksātāja Nr.LV40003427848,
Uzņēmuma bankas rekvizīti:
A/S SEB banka,
kods UNLALV2X,
konts LV68UNLA0050005640953
A/S DNB banka,
kods RIKO LV 2X,
konts LV95RIKO0002930203689

 

Mājas lapa:
www.envirotech.lv

www.ikarte.lv

www.izglitiba.maps.arcgis.com

www.envirotechgis.maps.arcgis.com

Koordinātas:
LKS-92 x: 310162.75
LKS-92 y: 506264.35

WGS84 x: 56° 56` 6.245
WGS84 y: 24° 6` 10.589

WGS84 x: 56.935068
WGS84 y: 24.102941